Rozbaliť ďalšie boxy
» 510.kolo, 28. marec 2015

Novinky:
N1 CHARLI XCX feat. Rita Ora - ...
N2 Swift Taylor - Style
N3 Guetta David feat. Emeli San...

Prvá trojka:
1 Goulding Ellie - Love Me Lik...
2 Rihanna & Kanye West &am...
3 Avicii - The Nights

Live

Počúvajte Záhorácke rádio na celom svete! Prostredníctvom internetového streamu máte možnosť počúvať vaše Záhorácke rádio aj mimo Záhoria. Kedykoľvek a kdekoľvek!

Možnosti, ako počúvať live stream

Spustiť živé vysielanie teraz:  
Otvoriť okno s on-line prehrávačom  
Počúvať cez Windows Media / Winamp [M3U playlist]
Počúvať cez VLC Player [XSPF playlist]
Priame odkazy na streamy:  
Vysoká kvalita zvuku, server Nucleuss [MP3 128kbps]
Nízka kvalita zvuku, server Nucleuss [MP3 64kbps]
Vysoká kvalita zvuku, server BlackCore [OGG 64kbps]

Ako si vybrať?

Záhorácke rádio môžete počúvať cez internet niekoľkými spôsobmi. Nasledujúce riadky vám poradia, ktorá možnosť je pre vás nejoptimálnejšia.

Typ prehrávača
Internetový stream je možné počúvať priamo v malom novom okne internetového prehliadača alebo v externej multimediálnej aplikácii.

Pokiaľ práve sedíte za svojím počítačom, pravdepodobne máte nainštalovanú nejakú multimediálnu aplikáciu (napríklad Winamp či Windows Media Player, apod.). V tomto prípade je vhodné prehrávať internetový stream v tejto aplikácii. Výhodami sú prostredie ktoré poznáte, možnosť uložiť si stream do obľúbených položiek a kedykoľvek ho spustiť bez nutnosti navštíviť stránky Záhoráckeho rádia či rôzne vlastné nastavenia kvality zvuku (equalizér, priestorový zvuk, ...) ktoré používate pri bežnom počúvaní hudby.

Ak sa nenachádzate za svojím počítačom a nie ste si istý, aký multimediálny prehrávač má počítač pred vami, ako je nastavený a podobne, je výhodnejšie otvoriť webový prehrávač Záhorácke rádio Live Player a počúvať internetový stream takto.

Kvalita zvuku
Kvalita zvuku je priamo úmerná výške dátového toku. Čím kvalitnejší zvuk, tým viac dát sa každú sekundu prenesie z internetu do vášho počítača.

Samozrejme pre správny zážitok z posluchu vysielania je odporúčané počúvať streamy vo vysokej kvalite, čo znamená dátový tok 128kbps. Nízku kvalitu streamu (dátový tok 64kbps) zvoľte vtedy, ak ste pripojený na internet pomalou linkou (zvuk vo vysokej kvalite nehrá kontinuálne) alebo ak používate pripojenie s obmedzeným množstvom mesačne prenesených dát a nie je istá aktuálna spotreba.

11.April.1998 23:30 | Záhorácke rádio | čítané 63001x

Nová spoločenská hra FINANČNÁ ODYSEA